Whatsapp
Tıkla Ara

Blog

Haziran 21, 2022

İstanbul Asansörlü Nakliyat

Asansörlü Nakliyat Nedir?

İstanbul Asansörlü Nakliyat geçmişten günümüze gelişen teknoloji ile nakliyat sektörü de büyük gelişme kaydetti. Eski zamanlarda tamamen insan gücüyle ve zor şartlar altında yapılan evden eve nakliyat işlemleri, artık çok daha kolay ve güvenilir hal aldı. Asansörlü nakliyat, eşyaların güvenilir şekilde bina dışından evinizin balkonuna veya uygun bir penceresine asansör ile ulaştırılan taşıma şeklidir. Burada kullanılan asansörler özellikle taşıma amacıyla tasarlanmış, yüksek katlara kadar ulaşmayı sağlayan asansör yerleştirilmiş özel araçlar ile birlikte yapılmaktadır. Dikkat edilmesi gereken nokta, eşyaların alınacak ve taşınacak evlerin balkonlarının veya pencerelerinin asansörlü taşıma için uygun olması lazım.

İstanbul Asansörlü Nakliyat İşlemi Nasıl Yapılır?

Ev taşıma esnasında dar merdivenli veya yüksek katlı binalardan eşyaların taşınması ya bir hayli zor ya da imkânsız olabilir. Bu durumda eşyalarınızın evinizin balkonundan, çatı katından veya pencereden taşınması gerekebilir. Bu gibi durumlarda İstanbul asansörlü taşıma işlemi devreye girmek zorunda kalabilir. Bunun için de özel olarak tasarlanmış asansörlü araçlar kullanılır.

Nakliyat asansörü taşıma kamyonun arka kasasına yerleştirilmiş, yaklaşık 20 katlı bir binanın bile tepesine kadar çıkabilen, raylı kızak üzerinde çalışan sistemle çalışmaktadır. Bu raylı kızak binanın üst katlarına doğru çıktıkça giderek açılarak yükselir. Her bir ray yerine oturduğunda ray uzunluğu da eşyanın taşınacağı kata kadar artarak uzatılmaktadır. Ray üzerinde yer alan asansör kabini eşyaları tutabilecek kadar güçlü bir yapı bulunur. Asansör kabinin ortalama uzunluğu 2,5 metre genişliğe sahiptir.

Asansörlü nakliyat işlemi sırasında eşyalarınız alınacak bölgeden (balkon, pencere vs.) kafesli bir kabin içerisine yerleştirilir ve raylı kızak yardımı ile yukarıya taşınır. Asansörlü nakliyat işlemi hem iş gücünden hem de zamandan çok büyük tasarruf sağlar. Sadece insan gücüyle yapılan taşıma işlemleri ortalama 4-6 saat arası sürerken, asansörlü taşıma ile bu rakamlar 1-2 saate kadar azalmaktadır. Ayrıca bu sistem sayesinde eşyalarınız çok daha güvenli bir şekilde taşınır. Siz de bu sayede acaba eşyalarım zarar görecek mi endişesinden kurtulursunuz.

istanbul asansorlu nakliyat

İletişim İçin Hemen Tıklayın

Asansörlü Taşıma
About admn

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • 15 − two =